I. liga
1. JÁTÉKTÉR, LABDA:
A játék a fehér vonalak által határolt rész. A vonal a játéktérhez tartozik. A labda 5-ös méretű. A labdáról minden csapatnak gondoskodnia kell!

2. A MÉRKŐZÉS IDŐTARTAMA:
A játékidő 2*25 perc. A csapatok kötelesek a mérkőzések előtt legalább 10 perccel megjelenni! Várakozási idő nincs! A mérkőzés folyamán az órát csak abban az esetben szabad megállítani, ha félidő van, vagy ha sérülés történik. A mérkőzések egész órakor kezdődnek és legkésőbb az adott óra utolsó percében véget kell érjenek. Amennyiben egy mérkőzés az azt megelőző mérkőzés megadott órán túli folytatása miatt nem kezdődhet el időben, kérjük ezt emailben elküldeni a szervezők felé. A mérkőzés későbbi kezdése nem lehet indok annak a megadott órán túli folytatására. A mérkőzés időben be nem fejezése a két csapat részéről a legrosszabb fair-play minősítéssel és a kaució elvesztésével jár (ez utóbbi a másodszori előforduláskor).

3. JÁTÉKOSOK SZÁMA:
A mérkőzést két csapat játssza, 5-5 fővel, ezek közül az egyik a kapus. A mérkőzés elkezdéséhez minimum 3 fő szükséges. A mérkőzésnek vége van, ha a meccs folyamán bármely okokból 3 fő alá csökken a játékosok száma egy csapaton belül. Cserélni folyamatosan lehet. Előbb a lecserélt játékosnak kell elhagynia a játékteret, utána mehet csak be a másik játékos. A lecserélt játékosnak ugyanott kell elhagynia a pályát, ahol a becserélt játékos a pályára lép.

4. SZERELÉS:
A csapatoknak egységes (egyszínű) szerelésben kell megjelenniük. Stoplis cipő, a gumis is, használata tilos!

5. A JÁTÉK KEZDETE:
A meccs kezdőrúgással kezdődik. A csapatkapitányok pénzfeldobással/megegyezéssel döntik el a kezdés jogát. Az egyik félidőt az egyik, a másik félidőt a másik csapat kezdi. A kezdőrúgást a játéktér középpontjáról kell elvégezni. A kezdőrúgásnál az ellenfél 3 méternél jobban nem közelítheti meg a labdát. Kezdőrúgásból közvetlenül gól szerezhető.

6. KAPUS JÁTÉKA:
A kapusról is van szöglet. A kapus a játékban lévő labdát berúghatja az ellenfél kapujába, azaz gólt érhet el. Kézzel semmilyen esetben nem érhető el gól. Az ellenfélről az alapvonalon túljutott labdát a kapus kidobhatja de, gólt közvetlenül nem érhet el. (Ezt 4 másodpercen belül kell megtennie) A hazaadást és az oldalrúgást a kapus nem foghatja meg. A kapus nem kaphatja vissza a labdát a csapattársától, amit játékba hozott, anélkül, hogy a labda egyszer áthaladt volna a felezővonalon, vagy az indító térfélen az ellenfél játékosa érintette volna vagy játékmegszakítás történt volna.

7. SZABÁLYTALANSÁGOK:
Futsal szabályok szerint. A szabadrúgást 4 másodpercen belül el kell végezni. Szabadrúgáskor az ellenfélnek folyamatosan távolodnia kell a labdától, amíg el nem éri az 5 métert, ellenkező esetben az adott játékos sárgalappal büntethető. Az 5 méter kikérése esetén a szabadrúgást a játékvezető sípszavára lehet csak elvégezni, ellenkező esetben sárgalappal büntetik a vétkes játékost.

8. SZÖGLET, BERÚGÁS:
A szögleteket a sarokpontról kell elvégezni, 4 másodpercen belül. Az ellenfél 5 méteren belül nem állhat. Az oldalvonalat elhagyó labdát csak berúgással lehet játékba hozni. A labdát az oldalvonalra kell helyezni, ahol a játékteret elhagyta. A rúgó játékosnak a labdát a játéktéren kívül állva, lábbal a játéktérre kell juttatni Az ellenfél játékosainak a letett labdától legalább 5 m-re kell állni. Az oldalrúgást 4 másodpercen belül el kell végezni. A rúgó játékos csak akkor érhet újra a labdához, ha azt más is érintette már.

9. BÜNTETŐ:
Hat méterről kell elvégezni. A labdát a hatos vonalára kell tenni, egyenlő távolságra a két kapufától. A rúgást végző játékost egyértelműen azonosítani kell. A kapusnak a gólvonalon kell állni és előre a rúgás pillanatáig nem mozdulhat el. Oldalra a gólvonalon bármely irányban mozoghat. Minden más játékosnak a játéktéren belül kell lenni, a büntetőterületen kívül kell állni, a büntetőpont mögött, legalább 5 m-re a labdától és a rúgást végző játékost nem szabad akadályozni.

10. HALMOZOTT SZABÁLYTALANSÁGOK:
Halmozott szabálytalanságnak nevezzük a közvetlen szabadrúgásokat maga után vonó cselekedeteket, amelyekből a csapatok félidőnként 5-5-t követhetnek el. Az 5. szabálytalanság megtörténtekor a játékvezető figyelmezteti a vétkes csapatot.
Az első öt szabálytalanság esetén:
- sorfal állhat a rúgó játékos elé
- az ellenfél játékosainak minimum 5 m-re kell a letett labdától állni
- a szabadrúgásból közvetlenül érhető el gól.

A 6. szabálytalanságnál következik a 10 méterről, vagy 10m-en belül történt szabálytalanság esetén a szabálytalanság helyéről (választható) elvégzendő közvetlen szabadrúgás, melynél sorfal nem állítható:

A hatodik szabálytalanságtól kezdve az alábbiak szerint kell eljárni:
- a kapus nem állíthat sorfalat
- a rúgást végző játékost egyértelműen azonosítani kell
- a kapusnak a büntetőterületen belül, a labdától legalább 5 m-re kell állni
- a rúgást végző játékos kivételével valamennyi játékosnak a labda képzeletbeli vonala mögött, legalább 5 m-re a labdától kell állni, úgy hogy a rúgást végző játékost nem akadályozhatják a rúgás kivitelezésében.
- a rúgást végző játékosnak a labdát előre, a kapura kell rúgni, nem passzolhatja le egy csapattársnak
- a rúgás után nem érintheti egy játékos sem újra a labdát, mindaddig, míg azt a kapus nem érintette, vagy a labda a kapufákról vissza nem pattant;
- 6 m-en belül a gólvonaltól nem lehet egy szabadrúgást sem elvégezni. Ilyen esetben büntetőrúgást kell ítélni
- ha a 6. szabálytalanság a kapuvonaltól távolabb, mint 10 m-re történt, akkor az ellenfél a büntetőrúgást 10 méterről végzi

EZEN JÁTÉKSZABÁLYZATBAN NEM TÁRGYALT KÉRDÉSEK ESETÉN A FUTSAL SZABÁLYKÖNYVE AZ IRÁNYADÓ.
II-III-IV-V. liga

A játékidő 2*25 perc. A csapatok kötelesek a mérkőzések előtt legalább 10 perccel megjelenni! Várakozási idő nincs! A mérkőzés folyamán az órát csak abban az esetben szabad megállítani, ha félidő van, vagy ha sérülés történik. A mérkőzések egész órakor kezdődnek és legkésőbb az adott óra utolsó percében véget kell érjenek. Amennyiben egy mérkőzés az azt megelőző mérkőzés megadott órán túli folytatása miatt nem kezdődhet el időben, kérjük ezt emailben elküldeni a szervezők felé. A mérkőzés későbbi kezdése nem lehet indok annak a megadott órán túli folytatására. A mérkőzést időben be nem fejezése a két csapat részéről a legrosszabb fair-play minősítéssel és a kaució elvesztésével jár (ez utóbbi a másodszori előforduláskor).

A kapusról is van szöglet. A kapus a játékban lévő labdát berúghatja az ellenfél kapujába, azaz gólt érhet el, de kézzel semmilyen esetben nem érhető el gól. Az ellenfélről az alapvonalon túljutott labdát a kapusnak kézzel kell játékba hozni, melynek el kell hagynia a büntetőterületet határoló vonalat. A hazaadást és az oldalrúgást a kapus nem foghatja meg.

Általában a nagypályás szabályok szerint.

Eltérés: Tilos a becsúszó szerelés! Szabadrúgáskor az ellenfél 5 méteren belül nem tartózkodhat.

A szögleteket a sarokpontról kell elvégezni. Az ellenfél 5 méteren belül nem állhat. Az oldalvonalat elhagyó labdát csak berúgással lehet játékba hozni. Az ellenfél játékosainak a letett labdától legalább 5 m-re kell állni. A rúgó játékos csak akkor érhet újra a labdához, ha azt más is érintette már.